• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/Bilgedede-113422653869482/

bilgedede

www.bilgedede.org

Takvim
KREDİ KARTI NASIL KULLANILIR ?

    Başlığı okuyunca gülümsediniz değilmi ? Yıllardır kullandığımız şeyi bize öğretecek dediniz..
    Ben 10 yılı aşkındır daha ögrenemedim.O kadar basit degil,hala o plastik parcasını elime aldığımda korkarım,telefonum da bankaların sitesine girerken çıkarken,fatura öderken titizlikle kullanırım.
    O küçük plastik parcası ölçüyü kaçırdığınız da,internet ortamında dikkatli kullanmadığınız da ocağınıza incir ağacı dikebilir,hayatınızı allak bullak edebilir.
Bu karagün dostlarını nasıl kullanmalıyız.
   Dost dediğime bakmayın,verdiği borcu zamanında alamazsa,anında samimiyeti kesiyor sizinle..
    Bu plastik parçalarıyla,iyi geçinmek,menfaat ilişkilerimizi,kavga etmeden sürdürmek için neler yapmalıyız.
    Kart harcamamız,aylık sabit gelirimizin üçte birini geçmemelidir.kullanırken borç harcadığımızı asla unutmamalıyız.
    Aldığınız borcu gününde öderseniz,gül gibi gecinir gidersiniz.Ekstre atlatma,asgari ödeme..Bu seçenekler kartınızla olan ilişkileriniz de ,aranıza soğukluk girmesine neden olur.Bu davranışları aklınızdan bile geçirmeyin.
    Çok fazla taksitli borca girmeyin,taksitler o an,o ay ekstrenizi hafifletir ama sonraki aylarda hem size bir yük,hemde kart limitinizin sınırlı olmasına yol açar.İlerde ödeme darboğazı kaçınılmazdır.
    Taksitli avans,nakit avans,nakit para çekimlerinden uzak durun,bunlar sınırlı bütçenize taze kan olarak gözükse de ,kısa süre sonra kartınız la aranızın bozulacağının müjdecisidir.
     İnternet alışverişleri,online alışverişlerinizde ,kartınızı önünüze gelen her cihazda kullanırsanız,kartınızı başkalarıyla da paylaşmış olursunuz.
Şifrelerinizi sık sık değiştirir,telefon ve internet alış veriş izinlerini sadece kullanırken verip,işiniz bitince bu izinleri kapatırsanız,kartınız size daima sadık kalacaktır.
     Kısaca anlatacaklarımız bunlar ,kartınız ile aradaki menfaat ilişkisinin yolunda gitmesi için bunlara uymalısınız.Uymadığınız takdirde emin olun hiç samimiyetiniz kalmaz,sizi sürekli üzer ve birgün tüm alacağını alır cüzdanınız dan çekip gider..
     Siz siz olun kartınızı el üstünde tutun,kurallara uyun,iyi geçinmeye bakın...Ondan aldığınız borcu zamanında ödeyin..

  
245 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret8463