• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/Bilgedede-113422653869482/

bilgedede

www.bilgedede.org

Takvim
ARÇELİK 7000 BTU KLİMA KULLANICI DENEYİMLERİ...

           Klimalar soğutma ve ısıtmada ev,işyeri,ofisler,marketler,avmler gibi geniş bir yelpazede kullanılmakta..6 yıllık emektar klimamı verimliliğinin düştüğü bariz şekilde belli olduğu için değiştirmeye karar verdim..

           Üç ay önce araştırmak için gezinmeye başladım,en son arçelik bayilerinin birisine daldım,7000 btu kapasiteliyeni nesil r32 gazlı ekolojik inverter serisinde karar kıldım..İnverter olması,btu kapasitesi satıcının küçük demesine rağmen beni almaya teşvik etti..

             Klimam aynı gün ikindi vakti servis ile birlikte geldi,ücretsiz demontaj ve yeni klimamın montajı servisin itinalı çalışmasıyla yapıldı..Servis elemanının güler yüzü,montaj esnasında her detayı anlatması,talep etmememe rağmen,vakumlama titizlikle yapıldı.Tek anlaşamadığımız konu klimanın btu sunun eve küçük geleceğiydi..

                  klima,zemin kat,duvarlar canlı sıva yapılmış,bina mütahit işi yalıtımlı sayılır bir eve 15,5 metrekare bir odaya monte edildi..

                  servis gittikten sonra klimayı 24 derece ısıtmaya alarak 18-20 ocakta çalıştırmaya başladım..55 metrekare evde klimanın kurulduğu oda kapısı açık şekilde hiç kapatmadan aralıksız çalışır şekilde kullanmaya başladım..oda termostadı sayesinde kombi hemen hemen 1-2 saat ancak çalışıyor şekilde bir senaryoyla..kurulumdan beri kullanıyorum..

                İlk faturada doğalgaz faturam 100 Tl civarı düşük geldi,Elektrik faturam da 60 Tl lik bir artış gerçekleşti..

                 ikinci tam ay faturamda 120 tl lik ek bir artış oldu...Hesaplarıma göre klima gerçekten kendini 300 wat lara kadar kısıyor,invertör olmanın hakkını veriyordu..Üstelik şubat ayında eksi dereceleri bayağı görmüştük..eksi derecelerde bile oldukça sıcak üflüyor,ısıtmayı başarılı bir şekilde yapıyordu..

                 Ses olayı birinci kademede hemen hemen hiç çalıştığı belli olmuyor,2. kademede biraz rüzgar sesi,3. kademede ise ben burda çalışıyorum diyordu..Ben sürekli birinci kademe fan ayarında kullandım..Dış ünite çok sessiz ..sadece klima kendini çok kıstığında uğultu ve titreme yapıyor..o da rahatsız edici değil...

               Klimanın çok basit hoş ve sağlam bir kumandası var..tek eksik bence ekran aydınlatma ve saat.Bunlarda olsa tadından yenmezmiş..

               sonuç olarak klimanın ısıtmasından oldukça memnunum..Soğutmasını da yazın deneyip görücez..

 

  
99 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret8463