• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/Bilgedede-113422653869482/

bilgedede

www.bilgedede.org

Takvim
TÜRKTELEKOM İNTERNET DENEYİMLERİ...

                İnternet artık olmazsa olmazlarımız arasında olan bir kavram..Günümüzde birçok internet sağlayıcı hizmet vermekte,kullanıcılar bu sağlayıcılar arasında bocalamakta,karar vermekte zorlanmakta..

                  Burada kendi kullandığım vdsl 24 mbps internet festivali kampanyası paketi kullanıcı deneyimleri mi anlatacağım..
                  İnternette gezinirken Türktelekom'un resmi sitesine girdim.16 mbps lik paketi seçerek müşteri hizmetlerini aradım..Anlaştık tamam dedim..Hemen ertesi gün ücretsiz evde kurulum hizmeti için geldiler..on dakika içinde tüm işlemler bitti..Hız testi yaparak hızımı ölçtüm..İndirme hızımın 14-15 mbps lerde yükleme hızımın 0,70 mbps lerde (dowland-upload) olduğunu gördüm..Müşteri hizmetlerini aradığımda ilk kişi aldığım hızların modemden kaynaklı olduğunu,ikinci kişi altyapı kaynaklı olduğunu söyledi..
                 Başvururken upload hızımın 3 mbps olduğuğunu iki üç kez teyit ettirdikten sonra bu paketi seçmiştim..
                 Aynı gün üçüncü kişiyle konuştum..24 mbps e kadar olan paketlerin upload hızının 1 mbps olduğunu,24 mbps ve üzeri paketleri 3 mbps olduğunu öğrendim..
                 Peki dedim bir üst pakete geçelim..Tamam dendi,onay verildi ..Bizim internet komple gitti bi yarım saat bekledim..Müşteri hizmetlerini tekrar aradım..Olanları anlattım..hattım kontrol edildi..O da ney..Sokak ankastre kutum da arıza varmış,o gün yapılamazmış,arıza kaydı açabilirlermiş..
                 Kapattım telefonu tekrar aradım..Amacım karşıma başka müşteri temsilcisinin çıkmasıydı..Ki bunu başardım..En baştan tekrar anlattım herşeyi.. O da ney..Benim internet geldi..Arızalı olan sokak ankastre kutusu uzaktan yapıldı :) Bu kadar ileri teknolojiye sahip olduğunuzu !!!  Bilmiyordum dedim kapattım..O gün bugün dür..Tam üç ay oldu stabil bir hızda çok nadir bir iki kesinti haricinde kullanmaktayım..
                Kaliteli ve stabil bir bağlantının çaresi,evinize gelen altyapıdan geçmekte..Alt yapınız sağlamsa sıkıntı nadir yaşarsınız..alt yapınız kötüyse hiç bir sağlayıcı dan verim alamazsınız..

 

  
83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret8463