• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/Bilgedede-113422653869482/

bilgedede

www.bilgedede.org

Takvim
EVDE KAL ...

  Bugünlerde sıkça duyduğumuz  Koranavirüs artık sadece çinde değil tüm dünyada ve gerçekten ciddi eylem planları gerektiren bir pandemi..
  Devletimiz her geçengün sıkı tedbirler almakta, çeşitli eylem planlarını uygulamaya başlamakta.. Lokanta, kulüp, kahvehane, kraathane, hamamlar, lokaller vb topluluk oluşturan hemen hemem her yer kapatıldı.. Bu virüsün tek çözümü hijyen, taşıyıcı olmamak, bulaştırmamak..
  Lütfen bizde elimizden geleni yapalım.. Çalışma dışında,alışveriş ve temel ihtiyaçlar dışında dışarıya çıkmayalım.. En güvenli yer olan evlerimizde vakit geçirelim.. Evlerimizde hijyeni sağlayalı   Hasta, bebek, umre dönüş vb ziyaretlerine gitmeyelim, misafirliklerimizi erteleyelim..
  Sarılma ve tokalaşmayı bırakalım.. Ellerimizi sık sık yıkayalım... Alış veriş çılgınlığımıza ara verelim...
 Hemen hemen tüm ödeme ve harcamalarımızı internet üzerinden yapalım.. İnternet bankacılığını kullanalım

  Ev hanımlarımız bu günler de gün toplantılarımıza ara verelim..  Sayın Altmışbeş yaş üstü vatandaşlarımız.. Lütfen evde kalalım.. Ücretsiz ulaşım hakkımız var diye soluğu toplu taşıma araçlarında almayalım. Lütfen devletimize bizde yardımcı olalım.. Evde kalalım.  Bugün Denizli Belediyesinin yaptığı uygulama hemen hemen bütün yazılı ve görsel medyada yer aldı.  Bayram yeri meydanında, tüm uyarılara rağmen altmışbeş yaş üstü vatandaşların ısrarla oradaki banklarda sıkı fıkı oturmaları sosyal medya da tepki çekmişti.  Belediye bu bankları sökmek zorunda kaldı.. Böyle haber olduk..  Bu neyin inadı, oturun evinizden çıkmayın, toplu taşıma kullanmayın... Kendi canınızı hiçe saydığınız yetmediği gibi, başkalarının da canını hiçe sayıyorsunuz.  Haydi Türkiyem evde kal.. Bu zor süreci kolay atlatalım.. Hafife almayalım..  Hiç kimsenin bir başkasının yaşam hakkını tehlikeye atma hakkı yok.. Evde kalmak nefessiz kalmaktan iyidir.. Evlerimizden çıkmayalım, en küçük rahatsızlıklarımızda hastaneye gitmeyelim, ambulansları çağırmayalım.. Birgün o gereksiz meşgul ettiğimiz doktora ambulansa ihtiyacımız olacak..
               Haydi hep birlikte evde kal Türkiyem..

 

  
107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret8462