bilgedede  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/Bilgedede-113422653869482/
KISITLAMALAR BAŞLADI ...DETAYLAR...

    Artan koronavirüs vakalarını takiben,yapılan son kabine toplantısında alınan yeni kararlar Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmıştı.
Kısıtlamalar ne zaman baslıyor,detaylar neler ? Vatandaşlar tarafından sorular arasında.İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre ;
    Alışveriş merkezleri,market,berber,kuaförler bugün 20:00 İtibariyle kapanacak ve yarından itibaren yani 21 kasım cumartesiden itibaren 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açık olacak.
    Restoran,lokanta,pastane,kafeler,kafeteryalar da yine 10:00 ile 20:00 arasında sadece paket servisi ya da gel al şeklinde hizmet verilecek.
Ancak bu yerler 20:00 dan sonra online sipariş ve telefonla sipariş hizmeti verebilecek.
     Sinema salonları 31 Aralık 2020 ye kadar kapalı olacak.
     Kraathane,kahvehane,kırbahçesi,internet kafeler,elektronik oyun salonları,çay bahçeleri,halı sahalar ikinci bir karara kadar kapalı olacak.
     Yine cumartesiden itibaren 65 yaş üzeri gün içerisinde 10:00 -13:00 saatlerinde,20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13:00 -16:00 saatlerinde sokağa çıkabilecekler.Çalışanlar ise bu kısıtlamadan muaf tutulacak.
Yeni bir açıklamaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri arası dışında tüm vatandaşlar,üretim,imalat ve tedarik zincirleri hariç sokağa çıkamayacak.
      Daha önce uygulamaya koyulan vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ,bulunabileceği cadde sokaklar,ihtiyaç duyulan meydan ve alanlarda sigara içme yasağı devam edecek.
     Nikah törenleri,maske mesafe,temizlik kuralları çerçevesinde,asgari katılım ile nikahlar arası en az 20 dakika olmak şartıyla yapılacak.
      Açıklanan yeni kısıtlama ve kurallar kısaca bu şekilde,detaylar ve uygulama biçimleri,bulunulan yerlerin İl ve ilçe Umumi Hıfzıssıhha kurullarınca alınabilecek ek kararlar ile değişiklik gösterebilir.
     Maske mesafe ve temizlik bu üçlü bizim tek kurtuluşumuz.Lütfen biraz daha hassas olalım,dikkat edelim.Sağlık en değerli hazine dir.
Kendimizden ve sevdiklerimizden vazgeçmeyelim.Bana birşey olmaz demeyelim.

  
36 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın